Klima Servisi

Beylikdüzü Klima Servisi

444 5 316 Çağrı Merkezi

Klima yaşam alanlarında 4 mevsim uygun ortamlar oluşturur. Son dönemlerde yaz ve kış şartlarının aşırı zorlayıcı olması ile klima kullanımı lüks olmaktan çok bir ihtiyaç haline gelmiştir. Kullanım alanları ile uyumlu cihaz seçimi, kaliteli bir iklimlendirme sağlayacaktır. Bu alanda Beylikdüzü klima servisi hizmetleri ile bakım, onarım ve montaj taleplerinize birebir çözümler sunulmaktadır. Teknik destek olarak sağlanan kalite cihazınızın performansının üst düzey olmasını sağlayacaktır.

 Klima Montajında Nelere Dikkat Edilir?

Çalışma yapılacak alan mutlaka dayanıklı olmalıdır. Bu nedenle montaj yapılacak zemine göre doğru aparatlar seçilmelidir. Klima montajı yapılacak alanda farklı cihazlar olmamalıdır. Özellikle peteklerin üzerine ya da doğrudan güneş alan alanlara monte edilmemelidir. Montaj alanı kapılara da yakın olmamalıdır. Diğer elektronik cihazlara zarar verebilme olasılığı göz önüne alınarak montaj alanında elektronik cihazlar olmamalıdır.

Doğru bir klima montajı yaşam alanlarınızı güvenli hale getirebilir. Bu nedenle cihazınızın görevini eksiksiz bir şekilde yapabilmesi ve tehlikesiz bir şekilde kullanılabilmesi için uzman teknik destek almak çok önemlidir. Montaj aşamasında yapılan hatalar klimanın çalışma verimini düşürür. Hatta klimanın ömrünün daha az olmasına neden olur.

Beylikdüzü Klima Bakımı Ne Zaman Yapılmalı?

Yaz sıcaklarında ve kış soğuklarında ideal sıcaklıklar oluşturan klimaların daha uzun kullanılabilmesi için periyodik bakımlar gereklidir. Çünkü yaz ve kış mevsimlerinde tam performans çalışan elektronik cihazlar kir ve pas içinde kalabilir. Tıkanan filtreler alerjik hastalıklara neden olabilir.

Bakım tamamen uzman teknik destek ile yapılmalıdır. Bakımlar sırasında öncelikle klimaların tüm değerleri kontrol edilir. Sonrasında iç temizliği yapılır. Bakım sırasında cihaz kullanılmaz. Bu nedenle bakım çalışmalarının yaz ya da kış ayları öncesinde yapılması önerilir. Klimanın çalışma yoğunluğuna göre yılda en az bir kez bakım yapılması çok önemlidir.

 Genel Klima Arızaları ve Sebepleri

Klimalar elektronik cihazlar olduğu için cihazınızın çalışma rutinini çok iyi bir şekilde takip etmeniz gereklidir. Klimalarda oluşan arızalar iki kategoride incelenebilir. Mekanik ve elektriksel arızalar olmaktadır.

Bazı arızalar basittir. Bu nedenle kullanıcı tarafından düzeltilebilir. Arıza durumlarına dikkat edilmez ise çok ciddi arızalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle arıza durumlarında teknik destek talebinde bulunmak çok daha güvenli olacaktır.

Bu alanda klima servisi Beylikdüzü hizmetleri arıza durumlarında çözüm merkezi olarak hizmet verecektir.

 – Klima uzaktan kumanda ile çalışmıyor ise iç ünite kontrol edilmelidir. Işıkları yanmıyor ve kompresör devreye girmiyor ise iç ünitede yer alan uzaktan kumanda algılayıcısında sorunlar olabilir.

 – İç ya ad dış ünite fanları düzgün çalışmıyor ise iç ünitede hasar olabilir. Ya da iki ünite arasındaki kablo bağlantılarında hata olabilir.

 – İç ünite fanı normal çalıştığı halde dış ünite fanı çalışmıyor ise iç ünite kartı üzerinde SSR arızaları olabilir. Tamamen kart arızalı olabilir. Kablo bağlantı sıraları yanlış olabilir. Fan motoru sargılarında hasar olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Hemen Arayın
Kapalı