Klima Servisi 0212 441 89 95‎

Klima Servisi Çağır
Klima Servisi 0212 441 89 95‎

Gelişen teknolojinin en büyük nimetlerinden birisi de klima adı verilen cihazladır. Bu cihazlar, iklimlendirme görevine sahiptir. Kış aylarında ve yaz aylarında da kullanılabilmektedir. Bu yüzden cihazların dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ayrıca bakımının da ihmal edilmemesi şarttır. Çünkü klimaların birçoğu oda içinde değil de, balkon kısmında bulunmaktadır. Bunun sonucunda da dış etkilere maruz kalabilmektedir. O yüzden de klimanın korunması gerekmektedir. Bu noktada Bağcılar klima servisi son derece kaliteli bir hizmet vermektedir. Bu hizmetin karşılığında da bütçenizi sarsmayan ücretler talep etmektedir..


Klima Montajı Nasıl Yapılır?


Klimanın montajı sırasında servis ya da yetkili bir firmadan yardım almak şarttır. Ev ya da işyerinize gelen firma yetkilileri, profesyonel bir şekilde klimanızı monte edecektir. Bunu yaparken de şu yolları izleyecektir;

  • İlk etapta bir ön keşif süreci yaşanmaktadır. Klimanın nereye yerleştirileceğine ya da monte edileceğine karar verilmektedir. Ayrıca klimanın koyulacağı zemin de çok önemlidir. Bu zeminin sert ya da yumuşak olması, kullanılacak olan aparatı da direkt olarak etkilemektedir.
  • Bağcılar klima servisi sonrasında ise kaliteli malzememden üretilmiş olan bir drenaj tesisatı seçmektedir. Ayrıca bakır borular da aynı şekilde kaliteli olanlardan tercih edilmelidir.
  • Hemen ardından da vakumlamanın ve arındırma işlemlerinin kusursuz bir şekilde yapılması gerekmektedir.
  • Bir diğer işlem ise soğutkan şarjıdır. Bunun kesinlikle doğru yapılması şarttır.
  • Ayrıca klimanın tüm elektrik tesisatı bölümleri de kontrol edilmektedir.
  • Voltaj ayarının da ardından cihaz çalıştırılmaktadır. Fakat cihazın değerleri bu noktada kontrol edilmektedir. Çünkü klimanın katalogunda yer alan değerlere uygun bir çalışmanın gerçekleşmesi gerekmektedir. Eğer değerler de birbirini tutuyorsa, klimanın montaj işlemi sona ermiştir.

Klimaların bakımı da firma tarafından yapılmaktadır. Bu bakımlar periyodik olarak yapılmaktadır. Bağcılar klima servisi bu anlamda en iyi hizmeti vermektedir. Temizlik sırasında klimanın en önemli parçalarından birisi olarak kabul edilen hava filtresi yerinden çıkarılmaktadır. Sonrasında bu parça güzel bir şekilde temizlenip yıkanmaktadır. Kesinlikle güneş altında kurumaya bırakılmamaktadır. Ardından ise tekrar yerine takılmaktadır.